| Dumbi a întrebat:

Daca o sa iau nota 7 la BAC, si o sa vreau sa ma duc la Facultatea de Informatica, o sa pot sa intru la cu taxa? Adica sa platesc? Si e o diferenta intre cu taxa sau fara taxa(in afara de bani), adica esti altfel vazut, etc?

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Vorbeste cu dirigintele tau (diriginta ta), trebuie sa stie in legatura cu facultatea!

| SilviaDulcik a răspuns:

Nu există diferență și nota 7 e una bună. Contează ce faci și la testul de la facultate. Stai liniștit, ai șanse mari să intri la buget.
În ce oraș vrei să te duci la facultate?
În Galați intrai și cu nota 6 la BAC.

| Dumbi explică (pentru SilviaDulcik):

Eu as vrea la Bucuresti, dar daca nu o sa pot, in Targoviste…