| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Daca sunt roman si am cetatenie elvetiana si stiu germana si franceza pot deveni ofiter in armata elvetiana?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Cauta ministerul de interne, al apararii, fortele armate, etc. elvetian(e) si da-le un telefon

insa 99.99% ca odata ce deja ai cetatenia unei tari, atunci, automat ai dreptul sa intrii in armata lor, exceptii nu sunt armata regulata ci forte speciale (care din cand in cand mai ajung sa dea peste un secret de stat) unde trebuie sa te fi si nascut in tara respectiva

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Credem că pe oficialitățile de acolo ar trebui să-i intrebi. In nemțește

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai dublă cetățenie, poate nu.

| NotNamed a răspuns:

De ce nu.i intrebi tu?

| Nimicnou5432 a răspuns:

Da atata timp cat ai cetatenia elvețiană poti deveni ofiter în armata elvețiană.