| 7downkick a întrebat:

Salut, daca termin liceu si aș vrea ca in să devin preot, ce facultate trebuie să urmez ce ar trebuie de pe acum să învăț si cum ajung preot in biserică?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea de teologie și neapărat să te insori

| sierra1 a răspuns:

La intrebarea "cum ajung preot in biserică?", gugăl zice: uită-te aici

https://www.libertatea.ro/......ot-4405543

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Facultatea de teologie

| gabicoo a răspuns:

Trebuie să faci facultatea de șmecherie. Preot ajungi cu bani. Asta este realitatea.

| Lioana a răspuns:

Facultatea de teologie. Exista cate una pentru fiecare cult religios. O faci pe cea care se potriveste credintei tale.

| ReddY25 a răspuns:

Teologie

| Furnicuta000 a răspuns:

Facultatea de teologie si apoi trebuie sa gasesti o parohie. E cam greu, locuri disponibile putine si alea care sunt se ocupa cu pile, spaga etc.