| Daniiii1234512345 a întrebat:

Salut, de o aproximativ o jumatate de an sunt hotarat ca pe viitor sa urmez o scoala de ofiteri, mentionez ca am trecut clasa a 11 a si dupa ce termin clasa a 12 a doresc sa ma duc direct pe scoala de politie. Am 2 intrebari.
1. Dupa ce termin clasa a 12 a, cand va trebui sa dau probele? O sa trebuiasca sa astept un an?
2. Dupa ce termin scoala de politie o sa pot sa imi aleg judetul unde mi-as dori sa fiu repartizat? Mi-ar fi mai usor sa fiu repartizat in judetul Covasna chiar daca am domiciliul in judetul Brasov.
Multumesc dau funda (Precizez ca imi doresc sa urmez scoala de agent, nu academia de politie.)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La scoala de politie nu devii ofiter, ci doar subofiter.
Pentru a deveni ofiter trebuie sa termini Academia de Poitie.

| Daniiii1234512345 explică (pentru Bula):

Da stiu, am scris din greseala "ofiter", doresc sa devin subofiter. multumesc pentru raspuns

| sierra1 a răspuns:

2 - nu, se ocupă cf cu nevoile structurii angajatoare (MI sau MApN)

| FloreaOvidiuAdrian a răspuns:

''Dupa ce termin scoala de politie o sa pot sa imi aleg judetul unde mi-as dori sa fiu repartizat?''
Nu.