| DarkHope a întrebat:

Am 17 ani si sunt in clasa a X-a si as dori sa va adresez o intrebare. Probabil ca nu sunt singurul, la aceasta varsta toti fiind interesati de viitor, mai exact de cariera. Sunt foarte atras de armata, asa ca intrebarea mea este urmatoarea: Ce facultate ar trebui sa urmez pentru a ajunge in Fortele pentru Operatii Speciale? M-am gandit o perioada la aceasta intrebare si in cele din urma am hotarat sa urmez Academia de Politie A. I. Cuza din Bucuresti pe profil de jandarm, in schimb nu stiu daca dupa ce termin studiile pot sa imi urmez visul.Nu sunt prea informat. Am citit o serie de raspunsuri pe TPU sau diferite site-uri, dar nu m-au ajutat deloc. Va multumesc si dau funda happy

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Trebuia sa te duci la liceul militar. Mergi la Academia Militara si prinzi ocazia sa te oferi voluntar, mi se pare ca recrutarea pentru ce vrei tu e pe baza de voluntariat, dar trebuie sa ai si aptitudinile necesare.