| DyaBeiib98 a întrebat:

Deci, peste cateva zile voi participa la un concurs de cantat insa eu sunt racita rau si dabea pot sa vorbesc si chiar nu as vrea sa ratez acest concurs.Ce pot sa iau pentru a vea o voce mai frumoasa perfecta pentru a canta?

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Ia un Fervex, si bea un ou crud dimineata. Altceva nu stiu. Nu vorbi prea mult, lasa-ti corzile vocale sa isi revina.
A, da, si protejeaza-ti gatul de frig, pana atunci.

2 răspunsuri:
| MadaxElena a răspuns:

1.dimineata sparge intr-o cana oua de prepelita si bea.
2.lasa acidul, semintele, chipsurile.
3.bea mult dar mult ceai fierbinte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MadaxElena):

Ceaiul fierbinte nu este indicat, mai ales in cazul durerilor in gat ci se poate bea la temperatura camerei...