| anonim_4396 a întrebat:

Salut,dispun de o suma de 5000 de euro si nu stiu de ce sa ma apuc sa ii inmultesc,ma gandesc sa deschid un magazin alimentar, stiti pe cinava care are unul sa stiu in ce ma bag?

3 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Pune-i la banca sa faca dobanda.

| Kennedy97 a răspuns:

Acum depinde de tine. Daca vrei sa fii boss pentru o luna-doua, da-te tare la cheltuit banii. Dar un sfat al meu ar fi sa ii investesti in ceva folositor. Cu magazinul alimentar ai multe taxe de platit, facturi, etc. Doar daca doresti sa continui cu o afacere de familie de genul asta.

| Kennedy97 a răspuns:

Sau se poate sa cumperi o afacere, cu toate ca cu suma asta ai sanse cam mici.Zic ca poti sa cumperi deoarece sa o infiintezi tu e mai dificil...cumperi o firma deja lansata pe piata.