| gabinezu a întrebat:

Salut.
După ce termin liceul pe profilul științe sociale as vrea sa urmez o carieră în poliție.Dar am câteva întrebări la care nu am găsit răspunsuri.
Ce probe sunt la admiterea în politie.
Cam cat as câștigă ca,,polițist începător"
Unde as putea face Academia de politie având în vedere că sunt din București.
Cati ani durează până termin Academia, si cam până unde as putea promova....gen procuror sau agent sef etc.
Va aștept răspunsurile.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate raspunsurile le gasesti pe site-ul oficial al Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti, este singura Academie de Politie din Romania.

| Feri1999 a răspuns:

Trebuie se te joci cu penisul, si ai rezolvat problema...