| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, daca vrei sa devi-i politist la B. G. S, unde trebuie sa mergi dupa ce termin liceul? La academia de politie din Bucuresti?

1 răspuns:
| iulia_7948 a răspuns:

laughing nu se face facultate pentru asa ceva. orice prost poate lucra la BGS. nu exista politist la BGS. astia sunt jandarmi. daca vrei un post mai mare, opteaza pentru o cariera peste politistlaughing. fa dreptul, psihologia, mergi pe criminalistica. la academia de politie din buc se intra extrem de greu, sunt examene de aptitudine si de istorie, romana etc. sunt foarte putine locuri si numai cei cu parinti in domeniu reusesc. ia-ti gandul. dar de ce vrei sa fii politist? pentru asta nu iti trebuie scoala, nu trebuie sa fii scolitlaughing