| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, este sau a terminat cineva facultatea de informatica din Iasi? Ce parere aveti? Sunt indecis ce sa aleg dintre Bucuresti si Iasi, as crede ca la Bucuresti e mai ok dar as tinde spre Iasi din moment ce oricum facultatea nu ajuta chiar asa de mult (ma refer la informatica) ci necesita studiu individual pentru a gasi un job in domeniu, insa preturile sunt ceva mai mici in Iasi decat la Bucuresti, ce ziceti merita totusi Bucuresti?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singura diferenta e ca in Bucuresti gasesti mult mai multe firme unde poti lucra daca vrei sa faci asta in timpul facultății, daca nu e irelevant unde studiezi

| Hope1992 a răspuns:

E foarte buna si facultatea din Iasi,am avut prieteni la acea facultate,eu zic sa faci in asa fel incat sa te poti si descurca,sa fii aproape de casa, daca idealul e doar sa gasesti un job, o poti face si foarte usor urmand aceasta facultate, restul depinde de tine si pe urma poti sa mergi si in Bucuresti, pentru ca o sa conteze sa ai experienta.