| NemNUZ a întrebat:

Salut exista facultate de medicina pe bani?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Adica,fara examen? Ca daca nu ai medie mare sa intri la Buget, ai optiune la Taxa.Si atunci platesti de te rupi(Parintii), bine inteles!

| NemNUZ explică (pentru onasis1961):

Pai nu am media decat 8.50 generala si nu am sanse la buget dar la biologie am media 10 big grin si de aceea vreau la taxa

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu ai specificat din ce oras esti.La Bucuresti de ex exista o facultate, Titu Maiorescu particulara la care te poti duce fara examen daca platesti taxa.
La facultatile de stat cu examen daca inveti pentru admitere ai sanse sa intrii la buget doar daca ai punctaj peste 50 din 100(deci si pentru taxa trebuie sa stii materia la nivel minimal).

| NemNUZ explică (pentru AdelinaC):

Sunt din cluj

| GeosBIOS a răspuns:

Cam toata medicina este pe bani. De aceea si marea majoritate a medicilor care-o termina, in Romania, sunt vanduti.