| lucian69 a întrebat:

Imi puteti spune in acest an la testarea nationala trebuie sa iau la ambele materii (romana si mate) 5 ca sa pot intra la liceu? Profa a spus ca saptamana asta care va veni se va vedea cum e.

3 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Da, trebuie sa iei peste 5.
Daca iei sub 5, adio liceu. Va trebui sa te inscrii in etapa a 2-a la scolile profesionale, etapa 1 fiind inainte de examen, pentru cei care sunt siguri ca nu v-or intra la liceu.
Daca ai dubii in aceasta privinta, poti sa iti depui dosarul si la o scoala profesionala.
Daca iei peste 5 in examen, renunti la profesionala si mergi la liceu. Daca nu, ai un loc asigurat la scoala profesionala.
Daca te inscrii in etapa a 2-a, exista posibilitatea sa nu mai gasesti locuri unde vrei tu.
Nu te incurca cu nimic daca iti depui de pe acum un dosar si la scoala profesionala. Asa esti mai asigurat.
Bafta!

| Andrei_Roxana_Geanina_1990 a răspuns:

Da, trebuie sa iei peste 5. Primi care vor da testarea sunt cei de cls a 4-a