| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut,în ce țara e cel mai bine sa pleci la munca?(în străinătate)

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e bine nicăieri, dacă nu știi unde pleci și ce vei munci acolo.

| mihai69 a răspuns:

Lucrezi online de acasă pentru companii multinaționale.

| TatianaIstrate a răspuns:

În primă fază poate ar merita să încerci să urmezi niște cursuri pentru a deprinde noi abilități, cursuri care te pot ajuta să obții joburi bine plătite și în țară. De exemplu, afli aici mai multe despre un curs gratuit în IT pe care-l poți urma -- https://cariera.ejobs.ro/5-idei-pentru-a-ti-pastra-motivatia/

| Claudia10girl a răspuns:

Depinde ce stii sa faci. Cauta un site cu job-uri in tara aia si vezi cate joburi sunt disponibile si cat se platesc.

| Acidburn1 a răspuns:

Se poate si in Romania, da trebuie sa inveti niste chestii de IT si sa te descurci pe net. poti face editari video pentru astia pe Youtube la 50$-500$ pe video sau poti face modele 3D si sa le pui la vanzare pe siturile de stockuri, la fel si cu poze, sunete, etc se poate si din Romania

| Bariel a răspuns (pentru Acidburn1):

Omiti faptul ca e concurenta mare pe piata. Sa incepi de la inceput fara cunostinte e foarte dificil deoarece ai nevoie de cel putin jumatate de an pentru a capta cunostintele si abilitatile necesare pentru a incepe sa faci bani cat de cat. Iti trebuie si scule performante, calculator de cel putin 3500 de lei si tableta grafica pentru modele 3D.

| Anonim2000288282 explică (pentru Acidburn1):

Nu ms..mai bine plec in afara.îmi rup spatele dar devin bogat..decât în România sa trăiești simplu.și sa mori sărac

| Acidburn1 a răspuns (pentru Anonim2000288282):

Vezi ca nu sti si ai gandire de gandac de bucatarie?

| Anonim2000288282 explică (pentru Acidburn1):

✌?

| Bustid a răspuns:

Depinde de multi factori. Personal m-as indrepta catre tarile nordice.