| Xmen22 a întrebat:

Merita sa pleci in străinătate prin constructii la romani sau sa muncești in țara?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita sa pleci daca nu pui deoparte macar 1000€ pe luna e bataie de joc. Doar asa sa pleci un timp ca sa faci bani de reamenajari in casa apoi sa te intorci.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prin constructii la romani?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Merita, pentru ca lucrezi program legal (nu ai voie sa faci galagie oricand acolo), si primesti bani mai multi.
Adica diferenta e cam asta:
-in Romania faci 650-1000euro pe luna, si muncesti intre 10 si 14 ore pe zi
-afara lucrezi 9 ore pe zi, si primesti undeva pe la 1000 de euro, pana la 1500.
Asta ca salahor/necalificat.

| Sofer a răspuns:

Daca esti tanar si ai nevoie sa faci bani multi repede si iti place munca. da merita.