| Mokii a întrebat:

În clasa a noua, semestrul 1 am avut nota scăzută la purtare 9, restul numai 10. Acuma sunt a 11-a, mai pot da la academie din cauza acelei medii? Pe motiv de absențe, 12.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca este vorba de o Academie Militara sau de Academia de Politie, sunt si alte academii.
Un criteriu pentru a putea candida este media generala la purtare a anilor de liceu, aceasta trebuie sa fie de cel putin 9, asa ca nu conteaza media 9 pe un semestru si vei putea candida.

| sierra1 a răspuns:

Da

| Wr3nch a răspuns:

Da, poti. Atata timp cat media pe cei 4 ani la purtare e 9 sau mai mult nu ai probleme.

| Mokii explică (pentru Wr3nch):

Mulțumesc mult ❤️

| NevverGhost a răspuns:

Daca n-ai imaginatie, fa-te politist