| Aηηy a întrebat:

Aveti multe absente pe semestrul asta? ce nota va iese la purtare? daca pe semestrul asta imi iese 9 iar pe primul 10, media se va aduna cu 10 sau cu 9, 5 la celelalte medii. :-s

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Media ta anuala va fi 9. 50 la purtare si se aduna 9. 5 la celelalte medii anuale!

| AnaisC a răspuns:

Media generala nu se rotunjeste, da daca nu e generala se rotunjeste, oricum si eu am lipsit mult si nu mi-a scazut nota la purtare.

| Happyness a răspuns:

P sem 1 am av 10 da pe asta nu stiu ca am mt absente nemotivate plus ca ne-a prins ca jucam carti pe holu scolii laughing plus ca s`a stricat un calorifer si au pus vina pe noi deci vre`o 3 puncte asaoh go on sa scada ca 10 st toatelaughing

| Nimic special a răspuns:

Da 9, 5 se punewinking si eu al fel pe primul sem am avut 10 iar acum 9 din cauza absentelor ):.:-

| カルメン a răspuns:

Cred ca se va pune 9. 50 de obicei mediile anuale se pun axact asa cum sunt fara rotunjirebig grin