| Romtelecom2221211112212 a întrebat:

La Academia de Politie din Bucuresti daca esti din provincie cand poti pleca acasa?
Ma refer daca poti pleca in fiecare weekend acasa.

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Pleci cand ti se acorda permisie, ai statutul unui soldat, nu al unui student pentru ca urmeaza sa devi cadru militar.

| andrei1237 a răspuns:

Poti pleca in fiecare weekend acasa deoarece poti face ce vrei cu el.In special in weekend-uri se invata pentru examene.

| Sadop a răspuns:

De obicei, de vineri după-amiază ( adică după ce luaţi prânzul ) în cazul în care nu ai vreo activitate sau seminar, până luni când se dă trezirea eşti liber şi poţi pleca acasă sau poţi sta să înveţi, să ieşi în oraş, etc.