| anonim_4396 a întrebat:

La ce facultate este mai mult de invatat, medicina sau drept?

9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu am terminat medicina, daca ai intrebari suplimentare. Pai este de invatat si volumul este destul de mare daca vrei sa faci facultatea serios. Daca vrei doar sa treci, e suficient sa inveti in sesiune, dar pe viitor vei avea probleme cu reclamatiile pentru ca pacientii isi vor da seama ca nu esti medic de calitate

| Simpatic a răspuns:

La medicina este mai greu, dar si la drept ai de invatat.

| sierra1 a răspuns:

O cauți pe aceea cu cel mai puțin de invățat?

| Frank51 a răspuns:

La orice facultate e de invatat. Facultatea este facultativa cum spunea un user mai demult.

| alex15ccc a răspuns:

Medicina este cea mai grea facultate, aici ai viețile oamenilor in mana happy

| Hdhdj a răspuns (pentru alex15ccc):

Si la drept ai viețile oamenilor in mana. Gândește te ca daca tu esti avocat si nu iti reprezinti bine clientul, din vina ta poate sa faca închisoare și practic isi distruge viata.

| danaieladaniela a răspuns:

La ambele este de invatat in domeniu, dar din punctul meu de vedere la medicina este mult mai greu!

| crud a răspuns:

Ciudata intrebare. Sunt doua lucruri diferite, cum sa le compari? Cantitativ, la medicina faci 6 ani (nu mai socotim si rezidentiatul cativa ani). La drept faci 4 ani.

| Hdhdj a răspuns (pentru crud):

La drept faci 4. Dar dacă faci master +barou sau inm sunt vreo 10 ani in total(am inclus si stagiatura) la meducina in maximum 12 ani esti medic. Diferenta doar de 2 ani.