| cosmin23a a întrebat:

E cautata medicina? Ce sa aleg dintre medicina si drept? Imi plac foarte mult amandoua, dar pentru medicina nu am invatat mai nimic si mai sunt 2 saptamani pana la examenlaughing

8 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

La medicina inveti foarte mult, iar salariul este mic.Si daca nici nu ai invatat nimic dai degeaba.Mai bine Dreptul.

| NemNUZ a răspuns:

Sper ca ai intrat unde ai vrut tu, oricum daca cumva nu ai intrat, eu te sfatuiesc sa alegi drept daca ai bani, deoarece eu zic ca e mai frumos sa lucrezi frumos la costum, intr-un birou si sa vi acasa la program, sa nu fi stresat.

| Romeo44 a răspuns:

Mai bine dreptul daca nu ai invatat nimica.Sau mai bine alege ce.ti place mai mult ce te atrage. Sper ca te.am ajutat.

| AngelBoy a răspuns:

Eu sunt student la drept, greu nu este, dar cred ca ar fi, pentru viitor, mai sigura medicina, parerea mea.

| CristiPalidu a răspuns:

E lumea plina de medici, din care 54% sunt niste ca*ati. Avocatii sunt cat de cat cautati, dar vor fi altii mai buni ca tinewinking.
Recomand o facultate reala, gen Informatica

| LaviniaAlii a răspuns:

La medicina este extrem de greu. trebuie sa te pregatesti cu mult timp inainte. Daca pana acum nu ai invatat nimic nu te sfatuiesc sa-ti pierzi timpul. Multi viitori studenti la medicina au fost deja la meditatii, cursuri recapitulative, simulari si multe altele. Pentru medicina este foarte mult de munca!

| cosmin23a explică (pentru LaviniaAlii):

Am luat nota mare la biologie la bac si am deja programa pentru ce sa invat la examenul de admitere, nu mi se pare asa greu.

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru cosmin23a):

Degeaba ai luat notă mare la BAC, medicina nu e cum crezi tu! Dacă nu te-ai pregătit măcar cu 1 an înainte, slabe șanse să reziști! De intrat poate intrii, că mulți intră, dar puțini rămân până la final!