| numesiprenume0 a întrebat:

La ce materii se dau examene in sesiune la IT? M-as putea descurca in acest domeniu cu engleza de nivel A1(incepator)?

Răspuns Câştigător
| DaCumSaNu a răspuns:

Cu un nivel de incepator nu te-ar angaja nimeni. Sper ca te-am lamurit cu asta si nu e nevoie sa mai raspund la prima intrebare...

| suntserios a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Ce afirmatii de 2 lei mai faceti unii. Daca omul o sa fie meserias in programare si se duce la un interviu crezi ca nu il primesc aia pentru ca nu stie engleza decat la nivel de incepator?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

rolling on the floor
Pe iubitul meu nu l-au angajat pentru ca nu prea stia engleza. Dupa a facut cursuri, a invatat bine, vorbeste usor in engleza si acum e angajat de 5 luni la aceeasi filiala din Bucuresti unde fusese respins la primul interviu pe motivul precizat mai sus (IBM) Domeniul IT nu tine foarte mult de romani, sunt numeroase proiecte cu strainii, iar pentru a putea lucra ai nevoie de engleza sau alta limba la nevoie, dar de obicei engleza. Nu poti fi meserias in programare daca nu stii engleza laughing Programare e in engleza, deci tine si de engleza, nu doar de matematica.
"suntserios", raspunsurile tale nu sunt prea serioasewinking

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubi tau probabil nu a trecut cu bine testul de programare. Lucrez in domeniu, stiu ce stiu. Stii serios programare daca doar rupi cateva cuvinte in engleza nu mai conteaza asa mult. E adevarat ca e greu sa ajungi meserias in programare fara sa stii engleza la un nivel incat sa intelegi engleza scrisa macar... deci iubi tau statea prost si la capitolul programare

| DaCumSaNu a răspuns (pentru suntserios):

Scuza-ma, dar esti putin batut in cap.
Tu ai angaja pe cineva care nu stie engleza? Nivelul A1 e pentru copiii de clasa a III a...
Se observa usor ca n-ai avut de a face cu domeniul IT si nu stii cu se mananca. Ma indoiesc ca baiatul ar vrea sa lucreze pe 1500 de lei undeva unde nu se cere engleza. Mai bine te anagajezi la lidl, oricum au marit salariie.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La IT? ce e aia?
daca te intereseaza o anume facultate pe profil te uiti frumos pe programara fiecarui an si ai sa vezi ce cursuri se studiaza.

engleza e pe loc secundar, trebuie sa stii matematica serioasa si programare si pe urma iti pui problema de engelza

| ChiarEu2 a răspuns:

În IT, ca domeniu de muncă (job), nivelul de limbă engleză trebuie să fie mai mare de B2.