| Raresrar a întrebat:

Salut!
M-am înscris si eu la liceul militar și am auzit ca este si o probă de interviu.Am auzit ca e usoara, dar as vrea sa stiu în ce constă.
Si ce întrebări sunt?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici lista completa cu ce se intampla la admitere:
http://www.colmil-mv.ro/admitere.htm

1. Probe PSIHOLOGICE:
-test de aptitudini care evalueaza randamentul intelectual
-chestionar de personalitate pentru evaluarea posibilitatitlo de adaptare la conditiile specifice mediului militar;

2. Probe fizice:
- parcurgerea unui traseu utilitar-aplicativ (evaluare viteza, indemananre, rezistenta, forta).
-proba de rezistenta de 1000 metri.

3. INTERVIUL de EVALUARE FINALA (intrebarile nu se cunsoc), dar sunt despre capacitatea ta de exprimare, motivatia etc. Aceasta proba in parte are caracter eliminatoriu, candidatul fiind declarat "admis" sau "respins".

Durata selectiei este de 1 zi.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Succes la examene si interviu!

| Mivelyn a răspuns:

De ce ai vrea sa stii ce o sa fie? In viata trebuie sa fii dur si sa infrunti toate, daca e usor unde mai e provocarea ta?