| Rusu_Cosmin_1974 a întrebat:

AS dori sa stiu in ce consta proba pshiologica la liceul militar Mihai Viteazul Alba Iulia si ce fel de intrebari sunt la testul pshiologic? Dau fontita

2 răspunsuri:
| artmosfera a răspuns:

Proba sportivă și cea psihologică sunt aceleași indiferent de ce liceu militar alegi. Proba sportivă constă în a alerga 1000 de metri în 4 minute, un traseu cu tracțiuni la bară, rostogoliri, săritură cu elan, sărituri peste obstacole, aruncarea la țintă cu 4 mingi diferite, mers printre jaloane și cam atât mai important. La proba psihologică trebuie să fii sincer, mai sunt și teste IQ.
Ce clasă ești?

| Rusu_Cosmin_1974 explică (pentru artmosfera):

Clasa 8 si joi dau probele sportiva si psihologica si nu stiu ce fel de intrebari sunt la testul pshiologic?