| Fu3G0 a întrebat:

Ma apropii de terminarea liceului Economic, si nu sunt decis un urmarea unei facultati. Ma pricep la limba engleza foarte bine, iar contabilitatea o urasc. Este singura materie care nu imi place, impreuna cu franceza. Sfaturi in ce facultate sa urmez?

PS: Nu as vrea sa ies profesor in urma facultatii pe care o urmez

Răspuns Câştigător
| InVisible99 a răspuns:

Pai la facultatea de economie nu iesi doar contabil, poti deveni manager in n-spe domenii, pe marketing, in statistica, pe economie politica, au si o sectie de informatica economica unde ii mai multa info decat economie, iar in finante, in resurse umane sau poti sa alegi orice alta facultate mai ales daca se intra pe dosar si ai o medie buna spre foarte buna

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Turism, in limba engleza.