| Fedak a întrebat:

Sunt clasa a 12 a la profil filologie si as vrea sa merg la Facultatea de Limbi Moderne Aplicate, daca va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi legate de aceasta facultate. Sau ce facultati pot urma dupa terminarea liceului?

Răspuns Câştigător
| Andreea2606 a răspuns:

Gandeste in perspectiva. Oricat de mult te-ar incanta acest domeniu, el trebuie sa iti asigure un confort material. Gandeste-te la viitor, in ce domeniu ai dori sa lucrezi. Nu sunt putini cei care termina o facultate si apoi se reorienteaza. Eu m-am orientat catre o facultate care sa aiba o arie larga si nu in ultimul rand sa am pe cineva in domeniu care sa ma ajute si sa ma introduca in sistem. Eu sunt la drept.

| Fedak explică (pentru Andreea2606):

Si ce alte facultati pot urma, m-am gandit si la Psihopedagogie si Geografie - Turism. Ce imi puteti spune despre ele? Multumesc mult pentru ajutor.

4 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Poti sa dai la ce facultate vrei tu. la limbi moderne aplicate faci engleza, franceza plus ce optionale au. dar depinde si de facultate unele au mai multe limbi straine. si dupa facultate si master poti sa te faci traducator sau profesor.

| Robin0744 a răspuns:

Va trebui să dai admitere la limba și literatura română și o limbă străină. Apoi vei studia română și 2 limbi străine, a treia opținal.

| Fedak explică:

Si ce alte facultati pot urma, m-am gandit si la Psihopedagogie si Geografie - Turism. Ce imi puteti spune despre ele? Multumesc mult pentru ajutor.