| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma numesc David am 17 ani 1.64 înălțime sunt in clasa 11-a și îmi doresc sa intru la acadamia de poliție. Dupa cum știți se dau probe scrise cât și sportive, am inteles ca ar trebui sa ridici un manechin la 60 de kg eu având 55, alta problema ar fi înălțimea mea, am 1.64, cum naiba o sa încătușez eu de 1.80 e întrebarea? Voi ce credeți, mai are rost sa învăț in continuare sau sa ma las?

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Bine măcar că la voi nu există limită de înălțime. Și eu am vrut să mă înscriu la Brigada Antiteroristă din cadrul S.R.I, dar nu am înălțimea necesară. Bărbaților le trebuie minim 1.75 m, iar eu am 1.65 m.
Legat de întrebare, poți să te descurci. Cu suficientă voință și suficient antrenament.

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Poti sa/i retezi picioarele..doar vei fi politist

| Ciprian09 a răspuns:

E cu dus întors, încearcă sa intrii, poate prinzi ceva pe birou! în strada te mănâncă băiețiilaughing glumesc! multa bafta, ce pot spune!

| userjune90 a răspuns:

Bună!happy
Eu zic că vei reuși! Voință maximă și mult antrenament, mult succes!happy