| Hdhdj a întrebat:

Salut! Mai este rentabila meseria de miner in 2021?

12 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Extrem de rentabilă. Atât de rentabilă încât nici nu trebuie să-ți mai faci griji pentru pensie. Pentru că ai șanse mari să mori înainte de 60 de ani.

Tu chiar crezi că alege cineva să fie miner pentru că e o meserie rentabilă? Majoritatea celor care se fac mineri o fac doar pentru că au avut ghinionul de a se naște într-o zonă în care singurele locuri de muncă sunt în mină.

| Lukasssz a răspuns:

Nu, nu a fost niciodata rentabila.

| darrio2007 a răspuns (pentru Lukasssz):

S-o crezi tu ca nu a fost. Foarte multa munca si multe riscuri. Dar se plătea bine.

| Lukasssz a răspuns (pentru darrio2007):

Daca se platea bine de ce nu ai ales si tu sa fi miner?

| darrio2007 a răspuns (pentru Lukasssz):

Am fost trimis „fortat" timp de 6 luni la Rovinari. Daca ai apucat acele vremuri ar trebui sa stii asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Lukasssz):

Dar nu le-ai apucat, avand in vedere varsta pe care o ai.

| Vântulalb a răspuns (pentru Lukasssz):

Serios? De unde ai tu informatia?
Pentru ca era o munca grea, era extrem de bine platita. Incredibil pentru unii care nu auzisera de bani asa de multi.

| siriusblack98 a răspuns:

Prietene, nici o meserie din lumea asta nu este rentabilă. Nu există meserie rentabilă. La un job ești plătit după ce termini munca. Cât ai muncit, atât ești plătit. Rentabile pot fi doar unele afaceri și investiții, unde cu mai puțină muncă se pot face sume mai mari decât la un job.

| Werrich a răspuns:

Miner de crypto monede?

| Vântulalb a răspuns:

Mai exista minerit in 2021?

| relian a răspuns (pentru Vântulalb):

Nu mai exista,toate cad din cer mai nou laughing dar diamente, aur, carbuni, unele minereuri, astea de unde vin?
A da uitasem ne da extraterestrii ori luam dupa internet laughing

| 19flo79 a răspuns:

Daca te gandesti doar la bani cand spui rentabila, e posibil sa fie happy
Daca esti realist si calculezi greutatile muncii si ce boli poti face la plamani (in special), atunci nu mai e rentabila.

Concluzia: NU