| George20123 a întrebat:

Salut.Maine merg sa ma inscriu la facultate dar am o intrebare.Eu voi intra la taxa, dar taxa de studiu cand trebuie sa o achit?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ar trebui sa platesti prima transa cand te inmatriculezi, nu acum la inscriere. Te mai cheama o data la inmatriculare si atunci platesti o treime din taxa sau depinde ce regulament au ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba i acolo pe cei de la secretariatul facultatii, nu stiu de ce ne intrebi pe noi? Crezi ca stie careva de pe TPU mai bine decat stiu doamnele acelea de la secretariat? Ele stiu poate acolo la ele trebuie achitat, sau la poștă, vei afla unde doar întrebîndu le pe doamnele la secretariatul facultatii unde vrei sa te inscrii,

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de ce dosara ai/nota la admitere ai/ medie la bac.

Cam toate universitatile iti cer sa platesti taxa de scolarizare (in 2-3 rate sau chiar tot o data) pana la sesiunea din iarna (deci cam in ianuarie sa fii gata).

Difera de la o universitate la alta asa ca iti sugerez sa intrebi la inscriere.