| bebe1000 a întrebat:

am o nelamurire azi s-au afisat rezultatele admiterii la facultate ...bizar am intrat la cu taxa ( este primul set de liste ) - am intrat ultimul la cu taxa. Anul trecut ultima medie la fara taxa din lista a 3 a a fost 6, 88 eu am 7, 73... am citit si trebuie sa achit o taxa 7 mil (prima rata ) pentru am mentine locul. Daca nu platesc o sa fiu trecut la in asteptare sau la respins?
Totodata la alt profil am intrat la fara plata...
Intrebarea mea este : As putea sa ma inscriu si la profilul cu taxa si cel fara taxa? In caza ca as renunta la cel cu taxa as pierde aceei bani sau i-as putea lua inapoi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca te poti inscrie la ambele profile, daca te simti in stare sa faci fata la ambele si daca stai bine material.
Daca nu platesti taxa nu te poti inscrie pe locul cu taxa.
Daca o platesti si te inscrii atunci, la renuntare, pierzi taxa platita.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă doreşti, poţi face ambele profile/specializări.
Dacă NU achiţi taxa, atunci pierzi locul respectiv!
Dacă o achiţi şi apoi renunţi, atunci pierzi suma respectivă ( NU se returnează ).

Toate cele bune.

| Diabolik94 a răspuns:

Da poti sa te inscri la ambele.Ai pierde banii.