| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Bună, TPU! Am câteva întrebări legate de facultate.
1. Dacă nu mă înscriu în iulie la facultate, mă pot înscrie în septembrie?
2. Cam câte locuri sunt la buget? Aproximativ.
3. Care ar putea fi cea mai mică media cu care se poate intra la fără taxă?
4. Dacă mă înscriu la facultate şi după nu vreau să mai merg la facultate, pot să nu mai merg pur şi simplu sau trebuie să fac ceva?
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

1. Da, doar ca vor fi locuri mai putine.
2. Depinde de facultate. La mine la istorie, din lipsa de studenti, toate cele 16 locuri disponibile au fost bugetate.
3. La fel, depinde de facultate. Nu poate nimeni sa-ti dea un raspuns general.
4. Poti sa nu mai mergi pur si simplu sau poti sa mergi la secretariat si sa iti retragi dosarul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1. daca ai noroc sa mai gasesti locuri
2. numai tu stii despre ce facultate vorbesti si noi nu avem puteri supranaturale sa ghicim
3. 5
4. iti retragi dosarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. La care facultate?
2. La care facultate?
3. La care facultate?
4. Poti sa nu te duci, nu te controleaza nimeni. Asa cum ii spune si numele, facultatea este facultativa.

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

Buna!
1. Daca nu te inscrii acum, te poti inscrie in sesiunea a doua, din toamna.
2 + 3 acestea depind de facultatea pe care vrei sa o urmezi. Difera de la o facultate la alta, poti sa vezi pe internet, dar separat de taxa aceea mai este si o taxa de inscriere
4. da, dar de ce sa faci asta? iti alegi de la inceput ce vrei sa faci astfel incat sa iti placa si sa nu renuntiwinking
Succes!