| Spark_Alexs_1999 a întrebat:

Salut merita sa faci o scoala profesionala? Iti poti continua studiile dupa aceasta scoala profesionala? Daca merg la profil liceu mecanica - dupa terminarea liceului ma pot angaja?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu, personal, NU vă recomand să vă înscrieţi la o Şcoală Profesională, ci la un liceu!
Ai mai multe şanse de angajare dacă termini un liceu decât o Şcoală Profesională!

DA, poţi să-ţi continui studiile la liceu după ce termini o Şcoală Profesională.
Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-ul-funda/

Toate cele bune!

| Spark_Alexs_1999 explică (pentru bursuc001):

Mersi mult. se pare ca ma duc la liceu happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Spark_Alexs_1999):

Cu plăcere happy

Mă bucur că aşa te-ai hotărât, este foarte BINE!

O zi frumoasă!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ca meria sa faci mecanica ca te murdaresti de ulei benizna si multe dar merita sa faci scoala profesionala