| Poznan2002 a întrebat:

Nu știu ce să fac să aleg matematică -informatică sau nu. Ce credeți pot reuși dacă la mate sunt bunicel doar la algebră la geometrie sunt praf iar la informatică nu stiu absolut nimic. Dacă i-au medii de 6-7 la amândouă îmi poate afecta cariera?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cariera nu are nicio legatura cu notele

| BroascaCuElice a răspuns:

La mate-info se pune foarte tare accentul pe informatica asa ca daca esti praf la informatica nu stiu daca o sa faci fata

| br0ken a răspuns:

In liceu informatica se ia de la 0 (chiar si la profil de intensiv informatica). Nu trebuie sa stii nimic despre ea. Iar la matematica in liceu faci putina geometrie: cateva capitole in clasa a 9a si a 10a.