| HeadGeneral a întrebat:

Salut Tpu.Sunt clasa a8-a si nu stiu cum se procedeaza examen chestiile cu liceul.As vrea un liceu mate-info, info intensiv.Ma pricep.foarte bine la informatica si la matematica, asta doar la algebra, la geometrie sunt bata. Explicati-mi si mie cum e cu examenul si astea.Am inteles ca trebuie sa scriu nu stiu ce pe o foaie la ce liceea as vrea sa merg. Explicati-mi va rog frumos cum e cu toate astea, nu stiu absolut nimic

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nu te impacienta, dira ta o să vă explice clar și o să facă și o ședință cu părinții pe tema asta.

În principiu pune mâna pe carte, ia note mari să poți alege o școală bună sau dacă nu, iei ce rămâne de la cei cu medii mai mari ca tine