| Alinaaacv a întrebat:

Salut,o sa dau la postliceala si as avea nevoie de niste sfaturi din partea voastra, aici sunt niste specializări si nu stiu pe ce sa merg:
asistent medical generalist
asistent medical de farmacie*
asistent medical de balneofiziokinetoterapie
asistent medical de radiologie
asistent medical de laborator
asistent medical de igiena
asistent medical de nutritive si dietetica
asistent pentru ocrotirea persoanelor varstnice
ergoterapeut
pedagog de recuperare
analist programator *
asistent de gestiune(finante-contaabilitate)*
functionar bancar*
agent vamal*
agent fiscal*
proiectant decoratiuni interioare
technician masseur
stilist(coafor stilist)
cosmetician
asistent manager*
unitati hoteliere*
Care ar fi de viitor si bine plătită?
Pentru cel mai detaliat răspuns ofer funda! Am pus o steluță in dreptul celor care imi fac cu ochiul!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi ca ai repetat de prea multe ori intrebarea. Asta se numeste spam si poti sa ramai fara cont.

| anonimg a răspuns:

La școală nu te învață prea mult, și deci trebuie să mergi pe meseria care ți-ar plăcea, și care ști că ai putea să o practici. Pentru că dacă îți place o anumită meserie, atunci ai putea să o înveți.

| Eireann a răspuns:

Problema e ca in domeniile care te interseaza pe tine sunt absolventi de facultate care nu isi gasesc de munca.
Partea de asistenta medicala nu o recomand daca nu ai chemare, e foarte greu si stresant deci daca nu vrei din tot sufletul sa faci asta chiar nu merita.