| Vernusio a întrebat:

Eu am terminat liceul 13 clase,nu am luat bacul si as vrea sa ma inscriu la anul dupa ce ma hotarasc la ce sa dau,la o postliceala.

V-as intreba pe voi,ce e mai recomandat si ce e mai bun dintre postliceala de secretariat,de turism si cazare sau una sanitara dar NU asistent de farmacie sau asistent medical ci celelalte specializari...(radiologie,laborator, nutritive si dietetica, ergoterapeut, ocrotirea persoanelor varstnice, pedagog de recuperare etc)

Ce postliceala ar fi mai bine sa fac?

Ce sa aleg?

Sau daca asa, recomandati-mi voi specializari de postliceale cu mare cautare si care are rost si sens sa le faci.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai mai adaugat asta intrebarea asta azi

| MCRS a răspuns:

Am văzut întrebarea aceasta de o grămadă de ori zilele acestea. E logic faptul că nu ai primit prea multe răspunsuri pentru că nu ştie nimeni la ce eşti bun. Doar tu ştii asta, la fel cum ar trebui să ştii şi în ce domeniu vrei să lucrezi. În găsirea unei postliceale nu trebuie să ții neapărat loc de căutarea ei. Poate să fie cea mai căutată, dar tu să nu poți face față în domeniu. Ps: cică se caută asistenți la radiologie.
Cât despre bac, mai bine l-ai da înainte să începi postliceala (atunci va fi mai greu, plus că se schimbă modelul de subiecte).