| Huligans a întrebat:

PENTRU POLITIE Am o intrebare care ma chinuie de multe zile si nu reusesc sa gasesc raspuns. Sunt elev in clasa a 12 a, invat sa iau bacul si dupa vreau sa ma inscriu la Academie la Bucuresti la ori Jandarmi Falticine. Singura problema este ca am tatuat pe gamba 4 litere, una sub alta, o litera putin mai mica decat o minge de ping pong sa zicem. vreau sa stiu daca am vreo sansa sa particip la concursul pe pentru locuri. Multumesc si astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| YulyanAlex a răspuns:

Salut in regulament este precizat faptul:candidatul are voie cu cicatrici, tatuaje, semn etc.doar daca aceste detalii sunt acoperite de vestimentatia de vara:camasa cu maneca scurta si pantaloni lungi.La tine nu este nici o problema deoarece tatuajul este acoperit de vestimentatia de vara.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este o problema. Conditia este sa nu se vada tatuajele atunci cand esti imbracat.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La poliție nu sunt câini cu covrigi în coadă, toți vor să-i slugărescă pe ceilalți, viața îți este mereu controlată, nu ai libertate.
Semnele particulare nu trebuie să fie la vedere!
Pa, pa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cum adica,, pentru politie?''
Tu crezi ca politia are cont pe TPU?
Banuesc ca nu ar fi o problema, dar poti pune intrebarea inainte de a-ti depune dosarul.