| Ioanaryeiwweruip a întrebat:

Salut! Pot să mă transfer la o facultate in SUA daca deja sunt student la o facultate in Romania? Și dacă se poate să mă transfer pe aceeași specializare, psihologie. Mersi!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fiindca sunt anumite conditii speciale si finaciare care trebuiesc indeplinite obligatoriu si eliminatoriu.
Vezi site-ul guvernului american, pentru studii in USA!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De transferat sigur nu.
Dacă te tine buzunar cu mii de $ poți să încerci să faci o facultate in SUA.

| sierra1 a răspuns:

Nici tu nu crezi ce intrebi, mă și mir de ce ai intrebat...

| relian a răspuns (pentru sierra1):

laughing, intreaba sa nu taca

| johnnny123 a răspuns:

Teoretic, da... Practic, extrem de dificil din foarte multe puncte de vedere.
Ar trebui ori să primești o bursă, ori să ai o groază de bani ca să-ți plătești facultatea și să te întreții acolo (și chiar și în cazul ăsta trebuie să ai rezultate foarte bune, să fii acceptat acolo și să primești viză de studii).

| haileewatson a răspuns:

Nu