| vlad89c a întrebat:

Probabil ca o sa ma luati in ras, dar chiar am nevoie de informatii.
Am 13 ani si jumatete, am terminat clasa a7-a, si vreau sa ma orientez spre o cariera militara, ori in armata, ori de tipul agent SWAT, GIGN, si tot ce inseamna asta.
Conteaza tipul de liceu in care sunt, si profilul?
Daca da, va rog sa imi spuneti ce profil, si daca e obligatoriu liceul militar.
Sunt din Oradea, si deocamdata nu imi prea place ideea sa ma duc pana in Alba Iulia sau Bucuresti sa fac liceul militar... ce zice-ti?

Răspuns Câştigător
| danieldan123 a răspuns:

Nu conteaza liceul la care te duci daca dupa terminarea studiilor te duci la academia militara
funda?

7 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Nu conteaza liceul pentru ca la Academia militara nu esti altfel vazut sau tratat daca ai facut liceul militar doar cei de la liceul militar stiu sa tina o arma in mana si nu mai invata asta la academie, iar la academie te poti orienta acolo ce vrei sa devii pentru ca au mai multe secti.

Răspuns utilizator avertizat
| Emmy125 a răspuns:

In primul rand limiteaza-te la o singura postare.Nu posta de mii de ori aceeasi intrebare.Nu e corect fata de ceilalti!

| vlad89c explică (pentru Emmy125):

Doar 2 am pus, dar fiindca chiar este foarte important, la prima intrebare am doar 3 raspunsuri.

| leeah23 a răspuns:

Fi foarte bun la scoala si in orice faci, da dovada de inteligenta, curaj si aptitudin multe iar ei daca vor avea nevoie te vor recruta(ei sunt peste tot, infiltrati mai ales in scoli ca sa gaseasca asa numitii copii genii) daca vrei sa fi agent dar daca nu fara un liceu militar nu se poate!

| Danutz-ionutz_Dan_1993 a răspuns:

Urmeazati inima... b-)