| vlad89c a întrebat:

Probabil ca o sa ma luati in ras, dar chiar am nevoie de informatii.
Am 13 ani si jumatete, am terminat clasa a7-a, si vreau sa ma orientez spre o cariera militara, ori in armata, ori de tipul agent SWAT, GIGN, si tot ce inseamna asta.
Conteaza tipul de liceu in care sunt, si profilul?
Daca da, va rog sa imi spuneti ce profil, si daca e obligatoriu liceul militar.
Sunt din Oradea, si deocamdata nu imi prea place ideea sa ma duc pana in Alba Iulia sau Bucuresti sa fac liceul militar... ce zice-ti?

Răspuns Câştigător
| Cristina0596 a răspuns:

Eu cunosc un baiat care acum e politist, dar a facut un liceu teoretic. Cand a trebuit sa dea probele la academie, s-a antrenat zilnic ore intregi, ca sa-si intre in forma happy Daca nu facea asta, n-ar fi reusit. Eu zic asa, daca vrei sa ajungi militar, trebuie sa te antrenezi de pe acum, zilnic, cat poti tu de mult, indiferent de liceu, pentru ca mai tarziu sa-ti fie usor la recrutare, sau cum s-o numi laughing) Nu ma pricep la denumiri laughing) In fine, ai inteles ce-am vrut sa zic happy Multa bafta in continuare si sa nu renunti niciodata la visul tau, sa lupti mereu pentru a-l indeplini:*!

8 răspunsuri:
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii barbat adevarat frate,nu un cacalici de ala ce sta toata ziua la pc,trebuie sa faci liceul militar(cel mai bun e ala de la Bucuresti), si trebuie sa fii si inteligent, incearca si tu sa fii mai "salbatic" mai barbat, sa fii in stare sa tii in mana un ak47, nu sa iti cada din mana atunci cand tragi cu el, deci asta inseamna sa te pui pe treaba.

| vlad89c explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Fac inot de 2 ani, am o conditie fizica destul de buna pentru varsta mea.
Chiar vreau sa fac asta.

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru vlad89c):

Pai trebuie sa ai si o fire dura si putin cam nemiloasa, totusi singurul liceu este cel militar.

| Cristina0596 a răspuns:

Da, conteaza. happy Ai putea sa faci un liceul cu profil sportiv pentru a te antrena mai bine, si pentru a lua cu brio probele la care esti supus la militarie/politie happy.

| vlad89c explică (pentru Cristina0596):

Fac inot de 2 ani, am o conditie fizica destul de buna pentru varsta mea.
Un liceu normal nu se poate?big grin

| vlad89c explică (pentru Cristina0596):

Ok, multumesc, dar eu nu vorbesc de politielaughing.

| Cristina0596 a răspuns (pentru vlad89c):

Eu cunosc un baiat care acum e politist, dar a facut un liceu teoretic. Cand a trebuit sa dea probele la academie, s-a antrenat zilnic ore intregi, ca sa-si intre in forma happy Daca nu facea asta, n-ar fi reusit. Eu zic asa, daca vrei sa ajungi militar, trebuie sa te antrenezi de pe acum, zilnic, cat poti tu de mult, indiferent de liceu, pentru ca mai tarziu sa-ti fie usor la recrutare, sau cum s-o numi laughing) Nu ma pricep la denumiri laughing) In fine, ai inteles ce-am vrut sa zic happy Multa bafta in continuare si sa nu renunti niciodata la visul tau, sa lupti mereu pentru a-l indeplini:*!

| Anaim a răspuns:

Pai iti trebuie liceul militar. Dar si o medie destul de mare laughing

| vlad89c explică (pentru Anaim):

Am terminat a5-a cu 10, a 6-a cu 9, 93, a 7-a cu 9, 79... dar nu se poate si alt liceu?