| MarusCatalinIlie a întrebat:

probabil se afla multi studenti pe aici care pot oferii cu siguranta informatii legate de facultati. Sunt in clasa a XII-a si nu m-am hotarat la ce facultate sa dau. Mentionez ca sunt profil stiinte-sociale si prefer facultati din Bucuresti, HELP ME OUT! tnx

3 răspunsuri:
| Geordan a răspuns:

Salut! Doar tu stii ce VREI sa faci mai departe, poti alege o multitudine ce cariere, de la cariera militara (academie, colegiu. etc ) la cariera medicala (medic, stomatolog, kinetoterapeut sau asistent medical)
la fel de bine poti urma o cariera mecanica (daca iti plac masinile. de ce nu)
DOAR tu esti stapan pe ce vrei sa faci!

| tamassile a răspuns:

Asa cum a zis MagdaSt si Geordan, pana la urma cred ca cel mai important este sa faci ceva ce iti place, daca iti place domeniul tehnic incearca o politehnica happy(este mai greu ca si unele facultati, dar daca ai vointa se poate) eu sunt la constructii la masterat

| MagdaSt a răspuns:

După ce termini profilul de ştiinţe-sociale, poţi merge la Facultatea de Drept, Academia de Poliţie, Psihologie, Filozofie, dar poţi urma şi facultăţi bazate pe matematică. Oricum, depinde de tine ce vrei să faci.
Fundă? big grin