| Andrei123Aa a întrebat:

Salut! Spuneti-mi va rog cat mai multe idei de job-uri pentru persoane care au o diploma de BAC dar nu au facultate! Ce as putea sa fac dupa liceu?

Răspuns Câştigător
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut, Andrei! happy Absolut, orice îți place. Eu lucrez ca manipulant la o firmă de curierat(nu e greu) big grin Dacă ai carnetul, ai și mai multe obțiuni; curier, livrator de pizza, ospătar, etc. În principiu, orice găsești sau în fabrică.winking Sper să găsești ceva ce îți place și să faci cu drag. Mult succes în găsirea unui job! Funda? big grin

| Andrei123Aa explică (pentru PsihologDanielBotezan):

Sincer... Sa lucrezi ca livrator dar sa ai o diploma de BAC cred ca e cam aiurea! =)

4 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Salut Andrei, poți face curs de calificare, poți urma o post-liceala

| FreddieM a răspuns:

Cauti ceva legat de profilul terminat, altfel, orice job care nu necesita alte calificari. Dar daca vrei bani mai buni, fa alte cursuri de calificare pe domeniul pe care il preferi sau ai aptitudini.
Cheers

| Ciprian09 a răspuns:

MAI/MapN/Safos/GNFos!
#militaryLife