| Vlad_Mihai_1999 a întrebat:

am 15 ani. sunt la liceu economic, profil turism si alimentatie. din cate am inteles, voi iesi cu specialitate de aici. ma rog. eu vreau sa fac si facultate, dar niste persoane au spus ca ar trebui sa fac facultate tot pe profil ca acesta. si ma gandesc.ce loc de munca as putea avea daca as continua pe profilul asta. o facultate buna care sa ma ajute in viitor as vrea sa stiu..cateva idei. ma intereseaza viitorul big grin. merci merci

Răspuns Câştigător
| crbogdan a răspuns:

Daca termini turism si alimentati, dai mai departe la facultate ECTS economia comertului serviciilor si a turismuluiu, si la final te poti angaja ca agent turism, sau ispector sanitar sau inspector la garda financiara si multe altele, dar fa si master.
Fara facultate, cu aceasta specializare, de la 18-19 ani [cand termini liceul] te angajeaza doar ca, chelner, menajera, hostess, receptioner/a
Cam asta ai sa poti face.Succes si, fa-ti facultatea, macar particulara dar tot fa pentru o meserie mai buna!

| Vlad_Mihai_1999 explică (pentru crbogdan):

Trebuie sa fac neaparat master? adica cu bac-ul si facultatea pe care ai mentionat-o nu ma pot angaja ca inspector sanitar, sau la garda financiara?

| crbogdan a răspuns (pentru Vlad_Mihai_1999):

Din cate stiu poti dar altfel esti si cu master. Daca poti sa il faci de ce sa nu il faci?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Până termini tu liceul se vor schimba multe, nu uita că nicio facultate civilă nu oferă loc de muncă.
Pa, pa.