| hulkwirine a întrebat:

spuneti-mi va rog o informatie! deci eu sunt clasa a 9. invat in Iasi la c.t.e.tc. vreau sa ma transfer in Italia pentru a ma inscri la un club de fotbal! credeti ca voi fi acceptat? nu am mai fost la alte cluburi am jucat doar in strada, astfel posedind oarecare abilitati pentru fotbal!

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Trebuie sa stii ca sansele sa intri la un club sunt extrem de mici, existand ceva sanse (daca esti chiar foarte bun) sa intri intr-un centru de copii si juniori al unui club (unde insa, cel putin in primul an vei fi platit fff slab deci va trebui sa te duci in Italia, daca vei alege sa mergi, cu cateva mii bune de euro ca sa nu mori de foame). Acum, tu trebuie sa te interesezi ce pretentii au scouterii, ce se cere, ce se asteapta. Poti mai bine sa iti faci aici o caseta cu meciuri, jocuri, faze, goluri etc pe care sa o trimiti mai multor centre de juniori din Europa, sa vezi feedback-ul. Daca feedback-ul e unul pozitiv atunci poti sa stii ca ai niste sanse.

| Razorsharp a răspuns:

Nu te duce.Nu vei fi acceptat deoarece esti deja prea mare, fara "cariera" in spate.

| chocotoff a răspuns:

Eu zic intai sa te interesezi de ce pretentii au cei de acolo, iar in cazul in care consideri ca te incadrezi cat de cat, du-te iar daca vor spune ca nu te accepta din cauza ca esti prea mare spune-le sa-ti dea o sansa, sa le poti arata cat de bun esti, spune-le ca ai talent, pana la urma asta conteaza si.thinking incearca sa acumulezi cat mai multe informatii despre tot ce inseamna fotbalul, astfel incat, daca te vor supune la un test de cunostinte sa le arati ca nu ai venit ca sa pleci inapoi. Succes!

| Sedan97 a răspuns:

Dacă ai talent cariera diabea incepe

| Allex944 a răspuns:

Frumos Acest Vis! Noi nu o sa putem spune sau garanta ca tu vei ajunge un Mesi jr Dar daca tu crezi ca poti si esti in stare de ce nu! poate vei fi aprobat! Bineinteles cu multa munca!