| hulkwirine a întrebat:

sunt un baiat de 16 ani! doresc sa devin fotbalist! stiu ca e cam tirziu dar oricum eu posed abilitati in acest domeniu! am jucat doar in strada si nu am fost in anumite cluburi! acum as vrea ceva serios adica sa aleg vreun club care m-ar primi"! spuneti-mi va rog cu ce as putea uncepe la ce club din Iasi sa merg?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 16 ani este foarte târziu.
Pa, pa.

| TheAce a răspuns:

Varsta este intr-adevar un impediment pentru tine dar asta nu trebuie sa te descurajeze. Jucatori precum Lacina Traore au fost descoperiti pe maidane pe la varsta de 16-17 ani, deci cazuri exista. Trebuie evident sa te orientezi catre competitii de genul trial. Banuiesc ca exista in Iasi cateva centre de copii si juniori, daca nu poti incerca la Piatra Neamt sau la Vaslui, ca tot sunt relativ in apropiere. Trebuie sa participi si sa confirmi la un trial dupa care ai toate sansele sa intri intr-o echipa din cadrul unui centru de copii si juniori. Poti incerca si sa Scoala de Fotbal Gica Popescu. Daca iei probele atunci poti spune ca primul pas spre o cariera in acest domeniu a fost atins.

| luci12nf a răspuns:

De duci la oricare numai sa faci si sa te ti de treaba

| giffjunior a răspuns:

La varsta pe care o ai, este greu sa ma intri la o echipa, cu toate acestea, vei de o proba, in ce consta, rezistenta, forta, sut!winking Daca ai luat aceasta proba, vei fi primit la echipa, Nu cunosc echipele din i-as, dar ar trebui sa te duci unde crezi tu ca poate sa te vada cineva, ca pe viitor sa fii dat, sau cumparat de o echipa mai mare! Succes

| Taina_Andreea_1987 a răspuns:

Nu uita speranta moare ultima