| DrScheming a întrebat:

Stie cineva daca firma de angajare "brilliantrecruitment" este serioasa? Caut un job in UK insa vreau sa ma asigur ca nu cad in cine stie ce teapa (cum din pacate se prea intampla cu romanasul nostru inventiv). Vad unele oferte interesante de la ei insa nu reusesc sa gasesc nici o opinie sau un review despre ei. Daca aveti experienta cu ei as fi recunoscator

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Buna,

Interesant. Au un site bine pus la punct aparent, care te atrage si iti asigura "comfortul".
Nu stiu cum de nu ai gasit recenzii, ca daca scriai pe google sau pe Facebook numele firmei, cum ai facut aici pe TPU, imediat iti dadea, uite aici :
https://www.facebook.com/pg/brilliantrecruitment/reviews/?ref=page_internal

si la google reviews :

https://www.google.com/......ps?/search

Majoritatea recenziilor sunt bune, oameni multumiti, acum depinde si ce anume te multumeste pe tine. Cred ca ar trebui sa le scrii in privat la cateva persoane de pe Facebook care au oferit recenzie buna (aleatoriu la alegere) si sa le ceri mai multe detalii, sa vezi cat i-au net pe luna, care sunt conditiile locuintei, daca stau mai multi, unde stau, despre baie, despre mancare, despre tratamentul din partea colegilor / sefilor, despre contractul de recrutare / angajare, despre transport etc.

Constat din postarile lor ca nu ofera transport inclus, ceea ce este un minus pentru mine, dar in acelasi timp ma gandesc ca poate nu toti sunt apti de munca chiar daca trec pentru interviul de recrutare, si atunci un angajator nu o sa-i convina sa plateasca sute de euro pentru "incompetenti" si sa trebuiasca sa ii si trimita inapoi acasa.

Deci intereseaza-te si fa sa-ti fie bine! Intereseaza-te si daca reuseste o persoana individual sa puna bani deoparte lunar dupa ce plateste chiria / cheltuieli / mancare etc.

Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand ti se par prea interesante, sa stii ca nu este asa. Nu te băga.

| Sophieka a răspuns:

Multumesc pentru fundita!
Te astept daca doresti sa revii sa ne scrii vesti despre ei!
Daca pleci, sa ai niste bani in plus, in caz de ceva, sa te poti intoarce acasa!

Numai bine si succes!