| valentin2002 a întrebat:

Salut! A comandat cineva de pe Cel.ro? Voiam sa îmi dau comanda de ceva, dar am auzit prin review-uri ca nu prea ar fi o firma serioasa si ca multi au cam luat teapa cu produsele! Ce părere aveți?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel e in faliment acum... deci daca iei ceva de la ei ai sanse maxime sa nu iti mai asigure nimeni vreo garantie daca o sa fie nevoie. De citit:
https://arhiblog.ro/cum-trateaza-cel-ro-clientii/
https://www.zf.ro/......e-20214897
https://zoso.ro/draghe-tiberiu-vorbit/

| VoidEternal a răspuns:

Stiu ca au review-uri proaste in ceea ce priveste retururile si garantia. Eu am cred ca vreo 15 comenzi facute pe firma la ei si totul a fost in regula. Dar nu a fost niciodata nevoie de garantie sau retur, deci din punctul asta de vedere nu stiu ce sa-ti zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere buna, sunt client Cel din 2009 si am comandat componente PC, un sistem audio 5+1 si un PC.
N-am avut nicio problema in ceea ce priveste functionarea lor.

Ca idee sistemul 5+1 comandat de mine in 2009 functioneaza si in ziua de azi.

Nu cunosc situatiile conflictuale si parerile proaste, cel putin eu n-am intampinat, dar exista posibilitatea de retur la produsele comandate online ( doar online ) in 14 zile si garantia produselor.
Inclusiv eu am facut retur la o sursa de PC, am dus-o chiar personal pentru ca locuiam aproape de sediul lor si nu pentru ca n-ar fi functionat ci pentru ca m-am razgandit si am dorit sa imi cumpar un PC intreg, iar costul sursei de la retur s-a scazut din valoare PC-ul comandat de mine, deci mult mai convenabil.

Răspuns utilizator avertizat
| valentin2002 explică:

Vă mulțumesc mult tuturor pentru informații!

| TiberiuLV a răspuns:

Salut! E o firma serioasa. Eu am comandat de la ei si sunt foarte multumit! Am luat ceva chiar resigilat si a fost ok ca produs dar si ei ca seriozitate!

| TiberiuLV a răspuns:

Nu stiu insa in prezent...sunt mai bine de 3 ani de cand am achizitonat de la ei