| sammyr a întrebat:

Sunt 12-a si nu prea sunt hotarat la ce sa facultate sa dau. Ce ma tenteaza foarte mult e criminalistica. Din cate am inteles mai intai trebuie sa intru la academie dupa care se alege profilul. ce intrebare am. Pentru a intra la criminalistica ce examen se da?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Sa dai la facultatea de drept, sectia criminalistica, apoi dupa facultate, intri in Academia de Politie! Pentru mai multe detalii si amanunte, va trebui sa intrebi la ghiseul de informatii in cadrul Politiei( Inspectoratul Judetean de Politie). Multa bafta iti doresc si sa ajungi un politist cinstit!