| Misaaaaaa a întrebat:

Ce functie ai daca termini academia fortelor terestre din sibiu cu domeniul stiinte administrative, beneficiar MAI?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ofiter manager su cum se zicea pe vremea mea: "izmanar". Bine, era un termen general pentru cei ce se ocupau de intendenta si finante. Deci poti fi la intendenta si se ocupa cu imbracamintea (actele nu fizic), poate fi financiar si se ocupa cu banii si poate fi cazarmar si se ocupa cu mijloacele fixe: cladiri, garduri, etc. La partea fizica se ocupa subofiterii si maistrii militari care au in primire depozite, magazii, etc.

| Misaaaaaa explică (pentru Salontanul):

Si la orice domeniu ai da tot trebuie proba sportiva?

| Salontanul a răspuns (pentru Misaaaaaa):

Da. Asta-i la militari. Trebuie sa reziste la efort. Da nu proba sportiva e periculoasa ci vizita medicala. Noi am fost 24 pe loc si dupa vizita medicala la Sp. Militar Sibiu, am ramas 12 pe loc. Multumesc pentru funda!

| Misaaaaaa explică (pentru Salontanul):

Woow multumesc mult!

| Salontanul a răspuns (pentru Misaaaaaa):

Cu placere! Sa stii ca nu este prea grea proba fizica. Fa un efort si sa stii ca n-ai sa regreti. Eu sunt pensionar si imi pare rau ca am iesit la pensie. E viata frumoasa si plina de neprevazut, e grea dar cu satisfactii. Daca as mai fi tanar as merge iarasi in armata. Mai ales astazi. Un pic de vointa. Mergi la un Centru Militar Judetean apropiat tie si informeaza-te mai bine. Daca vrei lista CMJ-urilor: www.mapn.ro/contact/CM_01022016.doc
O sa se descarce un fisier si vei veadea tot ce-ti trebuie: adresa si telefon.

| Misaaaaaa explică (pentru Salontanul):

Multumesc foarte mult pentru informatii. Daca mai am nelamuriri o sa apelez cu incredere la dumneavoastra :*