| StevenStallone a întrebat:

Sunt clasa a11a filologie si m-am hotarat sa incerc la Academia de Politie. As vrea si eu cat mai multe sfaturi, carti, tehnici de organizare a invatatului. Fac pregatire de la inceputul anului la engleza, iar incepand cu al doilea semestru o sa incep si la istorie si romana.
Vreau sa incep de pe acum sa imi organizez timpul pentru ca nu vreau " sa ingras porcul in Ajun"
Tin sa precizez ca am inaltimea, greutatea si conditia fizica necesara, nu asta e problema.
Vreau cat mai multe sfaturi va rog frumos
Dau funda celui mai util raspuns
Va rog ajutati -ma. Orice sfat e bine primit

1 răspuns:
| Dearky a răspuns:

Nu sunt familiarizat cu Academia de Politie, insa pot sa-ti dau un singur sfat.Nu te baza ca ai o conditie fizica buna, deoarece pot aparea surpriz.In primul rand probele sportive le vei da pe zgura si asta complica putin lucrurile, deoarece aderenta este mult mai mare, am prieteni care la sport la viteza scoteau 6, 7 si mergeau pe zgura si scoteau peste 8. Sfatul meu este sa nu neglijezi pregatirea fizica.