| claudiaall a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si se apropie al doilea semestru al anului scolar. m-am hotarat sa dau la medicina insa, fiind la profil de filologie-engleza intensiv vreau sa stiu daca am sanse sa intru la medicina incepand pregatirea la bio-chimie acum. as dori un raspuns serios avand in vedere ca nu mai am mult timp pana ce termin liceul. FUNDITAA big grin

Răspuns Câştigător
| LoveToHate a răspuns:

Buna,si eu sunt in clasa a XI-a, dar la profil matematica-informatica intensiv informatica, ca si tine vreau sa dau la medicina, deja fac meditaii, e destul de greu pentu ca am o ora de biologie/saptamana.Revenind la intrebarea ta,normal,ai sanse sa intri la medicina, daca te pregatesti cum trebuie, gandeste-te ai o vara intreaga in care poti invata+anul viitor, mai ales ca tu ai un profil usurel, ai mai mult timp de invatat.Pregateste-te cum trebuie si sigur vei intra.

1 răspuns:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Bineinteles ca ai sanse sa intri, daca inveti. Eu am terminat mate - fizica si tot din clasa a XI-a am inceput sa ma pregatesc pentru medicina si am intrat happy
Succes!