| Dragos2222 a întrebat:

Salut,sunt elev in clasa a12a la un liceu tehnic si m-am gandit ca, mai departe sa urmez o facultate de arhitectura si as avea cateva intrebari:
Toate examenele care le voi da vor fi bazate doar pe desen tehnic/liber?
Este mai greu decat la mecanica?
Am nevoie de multa matematica/fizica?
Arhitectura este o meserie de viitor?
Cam cat de bine platita e in strainatate fata de Romania?

Răspuns Câştigător
| dudy2204 a răspuns:

Bineinteles ca nu, examenele nu vor fi bazate doar pe desen tehnic si da este mai greu decat la mecanica. Bineinteles ca ai nevoie de matematica si fizica doar o sa fii un inginer. Este o meserie de viitor insa bani vor face doar cei cu un bagaj mare de cunostinta, asa ca daca vrei sa ajungi in varf asculta de ceea ce a zis Lenin: "Invatati, invatati, invatati". Mult succes iti doresc!

1 răspuns: